ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

چرا نوین طب جنوب ...

نوین طب جنوب محصولات خود را با استاندارد های جهانی به شما مشتریان عزیز ارائه و تضمین می نماید.

ادامه مطلب

خدمات نوین طب جنوب ...

  نوین طب جنوب ارائه کننده انواع دستگاه های پیشرفته روز با استاندارد جهانی نیز می باشد.

ادامه مطلب

راه های تماس ...

ایمیل : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

آدرس فارس : فارس، شیراز،بلوار آزادی ،کوچه شماره 21 ، ساختمان پگاه

شماره های تماس :09387251254-09171261843-07132295255

احسان طب الوند ETA

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد

Is-Laser-Hair-Removal-Worth-It-1.jpg

 

لیزر موهای زائد

 امروزه یکی از دلایل مراجعه مردم به کلینیک­های پوست، مو و زیبایی، رفع موهای زائد و ناخواسته بدن است که پیدایش آنها می­تواند دلایل مختلفی مانند عوامل هورمونی داشته باشد. یکی از روش­های محبوب برای حذف­ موهای زائد استفاده از تکنولوژی لیزر بوده که در این روش با استفاده از نور لیزر پیاز مو تخریب شده و از رویش مجدد آن جلوگیری    می­شود.

 امروزه کارایی این روش در جامعه پزشکی اثبات شده و در بسیاری از مراکز درمانی به دفعات مورد استفاده قرار می­گیرد. در کنار تجهیزات بیمارستانی، دستگاه های خانگی نیز تولید شده و به راحتی توسط کاربران خانگی مورد استفاده قرار می­ گیرد.

پروسه ­ی عملکرد دستگاه ­های لیزر به این صورت است که با تنظیم مناسب طول موج پالس نور تولیدی و مدت زمان برخورد آن با پوست می ­توان رشد مو را تا حدود زیادی کاهش داد. این نتیجه به این صورت حاصل می­ شود که رنگدانه ­های قهوه ­ای یا تیره درون پوست که رشد مو به آنها وابسته است (Melanin)، نور برخوردی را جذب کرده و تخریب می­ شوند. دلیل این موضوع این است که میزان جذب نور توسط مادّه تیره بیشتر از اجسام روشن بوده و به همین دلیل، نور اندکی از پوست توسط خود پوست جذب شده و بدان آسیب نمی­ رسد.

البته دو نوع Melanin داخل پوست بوده که یک نوع آن باعث قهوه ­ای و یا تیره شدن مو شده و نوع دیگر رنگ سفید یا قرمز به مو می ­دهد. با توجّه به اینکه نور توسط هدف تیره رنگ بهتر جذب می­شود، می­ توان نتیجه گرفت که لیزر درمانی برای موهای تیره و قهوه ­ای پاسخ به مراتب بهتری نسبت به موهای روشن خواهند داشت. بنابراین پوست­های روشن با موهای تیره بهترین نتیجه را در حذف موهای زائد خواهند گرفت.

دستگاه ­های لیزر، باید دارای تأئیدیه ­ی بین ­المللی موسوم به FDA باشند. طبق تعریف، دستگاهی با این تأییدیه باید توقف رشد مو به صورت دائمی را بعد از اتمام دوره درمان نتیجه بدهد. البته اکثر بیماران سال­ها بعد از اتمام دوره درمان، شاهد رشد مجدّد مو به صورت کامل خواهند شد که در این موارد درمان­های یادآور به صورت دوره­ای پیشنهاد  می­ شود.

 

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا محصولات بیشتری بگذارید    images223

 

   مرجان : ممنونم از اطلاع رسانی هاتون    images22

خبرنامه نوین طب جنوب

موبایل :
ایمیل:

 

فیس بوک